Robert Mazan podpisał kontrakt z Celtą Vigo. Lewy obrońca z klubem hiszpańskiej ekstraklasy związał się czteroletnią umową. W wieku 21 lat zawodnik był piłkarzem... Podbeskidzia.

Przypomnijmy. Na początku 2015 roku pisaliśmy o transferze 21-letniego reprezentanta słowackiej młodzieżówki do TSP. - Mazan pomimo młodego wieku rozegrał blisko 100 spotkań w słowackiej ekstraklasie, jeszcze przez dwa kolejne roczniki będzie mógł grać w młodzieżowej reprezentacji Słowacji, której jest solidnym punktem. To inwestycja dla Podbeskidzia, która w przyszłości może przynieść zysk. Robert wie, że w polskiej ekstraklasie może się wypromować  - mówi nam wtedy Paweł Zimonczyk, agent obrońcy. 

Zakup piłkarza - kwotę ok. 500 tys. zł - sfinansował Murapol. Zawodnik w Bielsku-Białej spędził jednak tylko pół roku grając w barwach ekstraklasowej drużyny Leszka Ojrzyńskiego, a później Dariusza Kubickiego zaledwie kilka spotkań. Częściej występował w trzecioligowych rezerwach Podbeskidzia. Latem 2015 wypożyczyła go MSK Żylina, która rok później wykupiła go za ok. pół miliona zł.

Nowy klub byłego obrońcy Podbeskidzia, to 11. zespół hiszpańskiej LaLigi.

bak