Po dwóch setach BKS Profi Credit prowadził z Legionovią Legionowo i wydawało się, że siódme zwycięstwo w sezonie jest na wyciągnięcie ręki. Ku zaskoczeniu kibiców, gospodynie spotkanie przegrały.

Dobrze wyglądała gra bielskich siatkarek w dwóch pierwszych setach. Gospodynie skutecznie atakowały, a na tle koleżanek wyróżniała się Katarzyna Konieczna i Aleksandra Jagieło, które dodatkowo straszyła rywalki również w polu zagrywki. Problemy ekipy Tore Aleksandersena rozpoczęły się w kolejnej partii. BKS miał bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki, a skutecznie blokiem zaczęły grać przyjezdne.

Losy kolejnej partii toczyły się do samego końca, a seta zakończyła akcję w której zablokowana została Nia Grant. W tie-breaku od samego początku utrzymywała się niewielka przewaga przyjezdnych, które sięgnęły po bardzo cenne dwa punkty w kontekście walki o utrzymanie w lidze.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Legionovia Legionowo 2:3 (25:21, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)

BKS: Nowicka, Jagieło, Konieczna, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero)