Pięć medali mistrzostw kraju przywieźli teniścici bielskiego klubu BKT Advantage. Tytuł mistrza Polski w kategorii skrzatów oraz w grze podwójnej wywalczył Jakub Jędrzejczyk.

Po pasjonującym i stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu Jakub Jędrzejczak pokonał w finale mistrzostw Polski w kat. skrzatów (do lat 12) Tomasza  Berkietę. Bielszczanin w parze ze swoim finałowym przeciwnikiem zdobył także złoto w grze podwójnej. To pierwsze tytuły utalentowanego zawodnika.

Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy bielskiego klubu. Mikołaj Migdalski, którego śmiało nazwać można rewelacją turnieju, zdobył brązowy medal w grze pojedynczej. Przez turniej szedł jak burzą pokonując łatwo przeciwników w tym faworyta Marcina Andrzejczaka - finalistę Supermasters.

Świetnie zaprezentował się również Kuba Tomasiak, który otarł się o medal przegrywając w ćwierćfinale z klubowym kolegą Kubą Jędrzejczakiem. Natomiast w grze podwójnej razem z Migdalskim zdobyli brązowy medal. Nie powiodło się Tadziowi Michalowskiemu, który odpadł w pierwszej rundzie.

Tenisiści bielskiego klubu zdominowali mistrzostwa Polski skrzatów zdobywająć pięć medali. Obecnie trzech zawodników BKT w kategorii skrzatów znajduje się w pierwszej "10" Polskiego Związku Tenisa. Od września koordynatorem szkolenia grupy zawodniczej jest czołowy czeski trener Stawros Wawrzos.

Wyniki mistrzostw Polski dostępne są TUTAJ. Aktualny ranking PZT - TUTAJ.

db