Riccardo Basta kilka dni temu testowany był przez niemiecki Kickers Offenbach. Czwartoligowy klub po kilku dniach stwierdził, że zawodnik może być ciekawym kandydatem do gry, ale dopiero latem.

22-letni defensywny pomocnik to wychowanek akademii Bayernu Monachium, ale nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole. Rozegrał ponad 140 spotań w młodzieżowych drużynach monachijczyków. Jego kontrakt z Bayernem wygasł w połowie 2017 roku. Później trenował z zespołem bośniackiej ekstraklasy FK Krupa. 

Jak podaje op-online.de, Riccardo Basta był w ostatnich dniach testowany przez zespół Kickers Offenbach (czwarta liga niemiecka). Bardzo pozytywnie o zawodniku mającym posiadać chorwackie korzenie wypowiadał się dyrektor klubu Christopher Fiori. Piłkarz zrobił wrażenie na władzach wicelidera rozgrywek.

Po kilku dniach treningu stwierdzono jednak, że defensywny pomocnik będzie ciekawym kandydatem do gry, ale dopiero latem. Wpływ na tę ocenę miały prawdopodobnie kontuzje z którymi zmagał się piłkarz. Basta po raz ostatni na boisku w rozgrywkach ligowych pojawił się 7 kwietnia ub. roku.

bak