Po dwóch setach siatkarki BKS Profi Credit prowadziły z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale podobnie jak w starciu z Legonovią Legionowo przegrały po pięciosetowej batalii.

Po dwóch setach wszystko było pod kontrolą. Później posypało się jak domek z kart... - relacjonuje spotkanie strona klubowa. Istotnie, po drugim, gładko wygranym secie wydawało się, że wygrana za trzy punkty jest formalnością. Co gorsza, w swoją wielkość uwierzyły również przyjezdne, które szybko straciły przewagę.

W tie-breaku w środkowej fazie seta punktem prowadził BKS (6:5). Kolejnych siedem piłek padło łupem miejscowych, które przewagi nie oddały już do końca, zdobywając dwa punkty.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (29:31, 16:25, 25:21, 26:24, 15:10)

BKS: Nowicka, Grant, Mancusco, Konieczna, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Jagieło.