Chłopcy i dziewczęta z Domu Dziecka w Bielsku-Białej wezmą udział w mistrzostwach kraju w piłce nożnej. Wszystko dzięki bielskiej fundacji Kuloodporni, która zorganizuje cotygodniowe treningi i udział w zawodach. Wczoraj oficjalnie ruszyły przygotowania do kwietniowych mistrzostw.

We wczorajszym treningu uczestniczyło dziewięciu podopiecznych Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Była to oficjalna inauguracja przygotowań do mistrzostw Polski, w których udział wziąć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Jedynym warunkiem jest rok urodzenia (uczestnicy muszą być urodzeni w roku 2001 i później). 

Jak wyjaśnia Daniel Kawka, treningi będą odbywały się raz w tygodniu w sobotę. - Zajęcia prowadzić będą trenerzy Dawid Polak i Maciej Kozik, którzy mają doświadczenie w pracy z młodzieżą w GKS-ie Katowice czy Górniku Zabrze - mówi prezes fundacji Kuloodporni. Niezależnie od zaangażowania obecnych szkoleniowców, organizacja poszukuje trenerów piłki nożnej gotowych do podjęcia stałej współpracy.

Tegoroczna mistrzostwa Polski młodzieży z domów dziecka odbędą się 28 kwietnia w Warszawie. Podczas imprezy wyłoniona zostanie reprezentacja Polski, która w lipcu weźmie udział w mistrzostwach świata.

bak