BBTS wygrał dwa pierwsze sety z GKS-em Katowice i wydawało się, że pewnie zmierza po kolejne ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Niestety, od trzeciego seta wszystko się posypało.

Bielscy siatkarze po dwóch partiach prowadzili z miejscowi, ale w trzecim secie szybko oddali inicjatywę rywalom (18:13). Lepiej pod tym względem prezentował się kolejny set. Do samego końca toczyła się walka punkt za punkt, choć to BBTS miał inicjatywę (po dwóch zagrywkach Jakuba Buckiego bielszczanie prowadzili nawt 18:15). Gospodarze jednak nie odpuszczali i doskonale rozegrali końcówkę.

W tie-breaku przewaga GKS-u zarysowała się po zmianie stron i to katowiczanie sięgnęli po wygraną. Dzięki zdobyciu punktu i porażce Łuczniczki do pięciu "oczek" zmniejszyła się stratę do miejsca barażowego.

GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (19:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:12)

BBTS: Peacock, Tarasow, Siek, Krikun, Łukasik, Cedzyński oraz Marek, Jaglarski (libero), Bucki, Macionczyk, Piotrowski.