Bartłomiej Piekarczyk poprowadzi w nowym sezonie BKS Profi Credit. 31-letni szkoleniowiec w poprzednim sezonie był asystentem Tore Aleksandersena.

Nowy trener siatkarek z Bielska-Białej to były zawodnik BBTS oraz zespołów z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej, który z powodu kontuzji musiał zakończyć sportową karierę. Szybko odnalazł się jednak w roli trenera drużyn młodzieżowych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie w zespole seniorskim jako asystent trenera Dariusza Parkitnego. Następnie przeniósł się do swojego rodzinnego miasta, gdzie w BKS został asystentem włoskiego szkoleniowca Emanuele Sbano.

Następnie pełnił funkcję drugiego trenera, gdy zespół przejął Mariusz Wiktorowicz. Ostatnie półtora roku pracował u boku Tore Aleksandersena. - Czterech różnych trenerów i cztery różne podejścia do prowadzenia drużyny, z których warto wyciągnąć to, co było dobre a odrzucić to, co nie zdawało rezultatu. Wierzymy, że trener Piekarczyk będzie potrafił to zrobić. W przyszłym sezonie planujemy zbudować młody i ciekawy zespół dlatego myślę, że trener Piekarczyk będzie pasował do niego idealnie – mówi Andrzej Pyć, prezes BKS.

db