W miniony weekend w Warszawie rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski w piłce nożnej dzieci z domów dziecka. Po raz pierwszy w zawodach udział wzięli wychowankowie bielskiej placówki.

Drużyna z Bielska-BIałej wystąpiła pod szyldem Kuloodpornych. W meczu otwarcia los przydzielił bardzo silnego rywala: mistrzów Polski - Horyzont Kołaczkowo. Niestety, naszych zawodników zjadła debiutancka trema, co bezwzględnie wykorzystali rywale (0:4). W drugim meczu z FC Franciszków chłopcy zagrali już dużo pewniej, zwyciężając 5:2. Kolejne spotkanie przeciwko ekipie Zew Morza Szczecin było tym z gatunku „być albo nie być”. Pomimo początkowego jednobramkowego prowadzenia, lepsi okazali się szczecinianie (1:2). W meczu o trzecie miejsce w grupie bielszczanie oni ekipie Companionship Wojsławice 1:3.

- Pod koniec turnieju zabrakło nam nieco sił. Trzech podstawowych zawodników ze względu na kontuzje odpadło przed turniejem, pozostaliśmy więc  z zaledwie jednym zmiennikiem - relacjonuje Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni. 

Gdy emocje opadły, chłopcy zrozumieli, że pomimo porażki mogą być z siebie dumni. Zostawili na boisku serce i w debiucie na turnieju takiej rangi zdobyli bezcenne doświadczenie, które będzie procentować w kolejnych latach. Sam wyjazd na mistrzostwa Polski, zorganizowany za pośrednictwem Fundacji Kuloodporni i dzięki wsparciu jednej z czechowickich firm, był dla nich ogromnym przeżyciem. Treningi prowadził Dawid Polak, były trener sekcji młodzieżowych GKS Katowice (II trener ampfutbolowej sekcji Kuloodpornych).

W tegorocznych Mistrzostwach Polski dominowali chłopcy z Pomorza. Złote medale zdobyli piłkarze Sternika Szczecin, gromiąc w finale drużynę Wioski Dziecięcej Karlino. Brąz wywalczyli zawodnicy DB Team Więcbork. Zwycięska drużyna otrzymała do dyspozycji na rok nowoczesnego busa, a wszyscy złoci medaliści zegarki o wartości 2000 zł oraz smartfony. Wicemistrzowie wrócili z markowym telewizorem, a wśród zawodników rozlosowywane były dodatkowo rowery. Nikt nie wyjechał z pustymi rękoma.

Rozegrano mecz pokazowy pomiędzy dziećmi, a byłymi reprezentantami Polski. Na boisku pojawili się m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Marek Jóźwiak i Radosław Majdan. Finał komentował znany z TVP Jacek Kurowski.

Wyniki meczów Kuloodpornych:
Horyzont Kołaczkowo (MP) – Kuloodporni Bielsko-Biała 4:0
Kuloodporni Bielsko-Biała – FC Franciszków 5:2
Zew Morza Szczecin – Kuloodporni Bielsko-Biała 2:1
Companionship Wojsławice – Kuloodporni Bielsko-Biała 3:1

Tabela grupy A:
1. Zew Morza Szczecin – 10 pkt.
2. Horyzont Kołaczkowo (MP) – 9
3. Companionship Wojsławice – 7
4. Kuloodporni Bielsko-Biała – 3
5. FC Franciszków – 0

Medaliści IX Mistrzostw Polski:
1. Sternik Szczecin
2. Wioska Dziecięca Karlino
3. DB Team Więcbork

db