Nina Herelova związała się z BKS Profi Credit. 25-letnia siatkarka to środkowa bloku ze Słowacji. Z zespołem żegna się jego wychowanka Aneta Wilczek oraz Barbara Zakościelna.

Nowa zawodniczka BKS Profi Credit ostatnie trzy lata spędziła w występującym w Lidze Mistrzyń czeskim VK Prostejov, z którym sięgnęła po trzy tytuły mistrza Czech oraz dwa Puchary Czech. Kolejny sezon będzie dla słowackiej środkowej pierwszym sezonem w siatkarskiej ekstraklasie kobiet w Polsce.

- Wiem, że liga polska należy do czołówki lig europejskich, dlatego bardzo się cieszę, że stanę się jej częścią. Oczywiście miałam wiele pytań o klub i miasto zanim podpisałam kontrakt, ale Nikola Radosova, moja wieloletnia przyjaciółka i współlokatorka na zgrupowaniach drużyny narodowej, która grała w Bielsku-Białej dwa lata temu, pomogła mi z większością z nich - mówi środkowa Nina Herelova.

Pozytywnie transfer ocenia trener Bartłomiej Piekarczyk. - Szukaliśmy doświadczonej zawodniczki na pozycję środkowej bloku, a Nina mimo młodego wieku ma już sporo doświadczenia. Jej atutami są szybkość i bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Jestem pewny, że wniesie sporo dobrego do naszego zespołu.

Z zespołem żegna się jego wychowanka Aneta Wilczek oraz Barbara Zakościelna.

db