Na przełomie maja i czerwca w Koninie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W zawodach bokserskich wzięła udział Wiktoria Tereszczak, która wywalczyła złoty medal w kat. 66 kg.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, to zawody w grupie wiekowej kadetów (15-16 lat). W zawodach bokserskich brała udział Wiktoria Tereszczak, reprezentantka bielskiego klubu bokserskiego Ring, która udział w turnieju głównym zapewniła sobie podczas eliminacji, które odbyły się w Grudziądzu. Zawodniczka z Bielska-Białej wygywają trzy walki podczas turnieju głównego w Koninie zapewniła sobie złoty medal i tytuł mistrzyni Polski w kategorii wagowej 66 kg.

16-letnia Wiktoria Tereszczak boks trenuje od 14 miesięcy, jest wychowanką bielskiego klubu i trenera Marcina Paszko. Po sukcesie podczas OOM przygotowuje się wraz z pozostałymi zawodnikami klubu Ring do turnieju o Czarne Diamenty w Rybniku (8-10.06) i Slovakia Boxing Cup (13-17.06).

- W okresie wakacyjnym skupimy się na przygotowaniach do Miedzynarodowych Mistrzostw Śląska, które odbędą się we wrześniu w Gliwicach. W planach Wiktorii są wyjazdy na obóz kadry Polski kadetek w Karpaczu i na obóz kadry Śląska w Zakopanem - mówi trener zawodniczki Marcin Paszko.

db