W miniony weekend w Kielcach odbyły się finały Pucharu ZPRP w kategorii młodziczek. Swoje wielkie chwile przeżyły szczypiornistki Klubu Sportowego Bystra, które przywiozły do domów brązowe medale.

Puchar ZPRP, to mistrzostwa kraju mające formę czterech kolejnych etapów. Piłkarki z Bystrej, będące akutalnymi mistrzyniami Śląska, przebrnęły trzy poprzednie eliminacje (wyjazdy do Ryjewa, Koszalina oraz organizowany przez KSB w Łodygowicach), by w miniony weekend stanąć w Kielcach do walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju. W piątkowym pólfinale podopieczne trenera Marcina Węgrzyna uznać musiały wyższość Ruchu Chorzów (19:25), który w zeszłym sezonie dwukrotnie pokonały na szczeblu Ligi Śląskiej.

Dzień później w hali Politechniki Świętokrzyskiej "Bystrzanki" miały okazję świętować swój wielki dzień. W meczu o trzecie miejsce udało im się pokonać zespół Marcovii Marki (33:31) i wywalczyć brązowe medale mistrzostw. Dodatkowo, do zespołu gwiazd turnieju wybrano dwie szczypiornistki KSB: Natalię Wereszczyńską (koło) i kapitan drużyny, Dominikę Jakubiec (lewe skrzydło). 

- To wielki sukces naszego, młodego klubu, ale i duża rzecz dla całego regionu, który nie mógł do tej pory poszczycić się podobnymi osiągnięciami w piłce ręcznej. Wielka radość, a przy okazji i jeszcze większe wyzwanie, by ten medal nie był kiedyś jedynie miłym wspomnieniem, ale bodźcem do rozwoju i podwaliną pod stworzenie w naszym regionie naprawdę silnego ośrodka szkolenia młodych szczypiornistek - podsumowuje sukces Sebastian Snaczke, prezes KS Bystra.

db