Magda Jagodzińska z WTS Solna Wieliczka i Dominika Kozyra ze Sparty Warszawa wzmocniły zespół BKS Profi Credit. Do drużyny dołączyła także młoda libero Klaudia Kubacka.

19-letnia Dominika Kozyra mierzy 187 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w TKS Tomasovii Tomaszów Lubelski. W wieku szensastu lat przeniosła się do stolicy Polski, gdzie została zawodniczką ESPES Sparty Warszawa, w której rozwijała swoje umiejętności.

Drugim nabytkiem zespołu jest 29-letnia atakująca Magdalena Jagodzińska. W przeszłości reprezentowała barwy KS Developres Rzeszów, Pałacu Bydgoszcz, a ostatnio pierwszoligowej WTS Solna Wieliczka.

-  Cieszę się, że Magda zdecydowała się na grę w Bielsku-Białej, bo to bardzo wartościowa siatkarka, która na pewno wniesie bardzo dużo do zespołu. Jej kariera została w pewnym momencie przystopowana przez pechową kontuzję barku, ale teraz jest już gotowa do gry i z pewnością głodna rywalizacji, co jest bardzo pozytywne - skomentował transfer szkoleniowiec Bartłomiej Piekarczyk.

Do drużyny dołączyła również 17-letnia libero Klaudia Kubacka. To wychowanka bialskiego klubu, której talent został bardzo szybko zauważony przez szkoleniowców. W krótkiej jeszcze przygodzie z siatkówką Klaudia może pochwalić się już kilkoma sukcesami w siatkówce młodzieżowej. 

db