Grzegorz Goncerz zasilił zespół Podbeskidzia. 30-letni napastnik przez dziewięć sezonów grał w GKS-ie Katowice. W sezonie 2014/15 został królem strzelców na zapleczu ekstraklasy.

Napastnik karierę rozpoczął w Hutniku Kraków. Następnie grał w Górniku Zabrze, Kmicie Zabierzów, Ruchu Chorzów i GKS-ie Katowice. W tym ostatnim klubie Grzegorz Goncerz spędził dziewięć lat. W sezonie 2014/15 został królem strzelców w I lidze strzelając 21 bramek. Miniony sezon nie był dla niego tak udany. W dwudziestu spotkaniach zdobył jednego gola i za porozumieniem stron rozwiązał umowę z klubem.

Cieszę się, że trafiłem do Podbeskidzia, że to będzie mój nowy klub. Tworzy się tu ciekawy, młody zespół, z młodym ambitnym trenerem, jest piękny stadion i liczę, że uda nam się zrobić dobry wynik w tym sezonie. Zarówno ja, jak i cały zespół mamy coś do udowodnienia, dlatego ja do nowego sezonu podejdę bardzo ambicjonalnie i mam nadzieję, że moje bramki pomogą w zwycięstwach drużyny - mówi Goncerz.

To piąty letni transfer Podbeskidzia. Wcześniej bielski klub wzmocnił obrońca Dominik Jończy oraz trzej pomocnicy: Jakub Bąk, Roberto "Chopi" Gandara i Michał Rzuchowski.

db

Foto: TSP