- Wygraliśmy u siebie, tak bardzo chcieliśmy to zrobić, bo wiemy, że te ostatnie mecze nie były dla nas udane - mówi trener Krzysztof Brede po zwycięstwie nad Wartą Poznań.

- Chciałem pogratulować drużynie i wszystkim ludziom w sztabie, którzy pracują dla drużyny. Zwycięstwo cieszy, wygraliśmy u siebie, tak bardzo chcieliśmy to zrobić, bo wiemy, że te ostatnie mecze nie były dla nas udane, nie tak chcieliśmy się prezentować u siebie, jeśli chodzi o zdobycz punktową. Cieszymy się dzisiaj z tych punktów, które bardzo szanujemy. Od jutra już przygotowujemy się na mecz na bardzo trudnym terenie w Bytowie.

Szkoleniowiec jest zbudowany formą Łukasza Sierpiny, który wczoraj zdobył dwie bramki. - Przychodząc tutaj potrzebowałem człowieka, który będzie pomostem między drużyną a mną. Postawiłem na Łukasza, obdarzyłem go zaufaniem, podejmując decyzję, że będzie kapitanem tej drużyny. Tylko cieszy, że swoją postawą na boisku potrafi pokazać, że to był właściwy wybór. Chciałbym żeby z każdym momentem dojrzewał do tego, by był prawdziwym kapitanem i potrafił na boisku zarządzać zawodnikami.

db