W ostatnią sobotę odbyło się zakończenie kolejnej edycji Squasha Na Chrobrym - wydarzenia sportowego, które już na stałe wpisało się w bielski harmonogram wakacyjnych imprez. Zwieńczeniem tygodniowych zmagań najlepszych zawodników był mecz Polska kontra Reszta Świata.

Impreza rozpoczęła się w sobotę, 25 sierpnia rozgrywkami pierwszych w historii Mistrzostwa Śląska. Zmierzyło się w nich dwudziestu czterech najlepszych zawodników squasha z naszego województwa. O wyniku rywalizacji pisaliśmy w artykule Pierwsze takie zawody w szklanej klatce.

Od niedzieli na placu Chrobrego rozgrywane były mecze drużynowe, gdzie czołowi zawodnicy z bielskiego klubu Enjoy rywalizowali z reprezentacjami innych klubów. Rywalizacja była bardzo zacięta i dość jednostronna. Świadczy o tym fakt, że drużynę gospodarzy pokonano tylko raz.

Wyniki rywalizacji:
Enjoy Squash - S4S (Katowice) 5:2
Enjoy Squash - GymForYou (Oświęcim) 4:3
Enjoy Squash - SquashFit skład #3 (Katowice) 3:2
Enjoy Squash - SquashFit skład #2 (Katowice) 4:1
Enjoy Squash - SquashFit skład #1 (Katowice) 2:3
Enjoy Squash - Enjoy Squash (Kraków) 2:2

Zwieńczeniem imprezy był sobotni mecz Polska kontra Reszta Świata, gdzie przeciwnikiem mistrza kraju w kategorii juniorów Maksa Wielgusa był Australijczyk Joseph White, który ponownie odwiedził Bielsko-Białą. Dwa lata temu White wziął udział w mistrzostwach świata juniorów rozgrywanych również na placu Chrobrego. Juniorska drużyna Australii przegrała wtedy w ćwierćfinale z rówieśnikami z Pakistanu.

W drugim meczu aktualny mistrz Polski Przemysław Atras zmierzył się z dobrze znanym bielskiej publiczności Danielem Poleshchukiem, wielokrotnym mistrzem Izraela. Niestety, obaj nasi zawodnicy przegrali mecze. Maks przegrał z Josephem 3:1, Daniel pokonał Przemka 3:0.

Organizator już teraz zapowiedział, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja imprezy. Więcej informacji o imprezie można przeczytać na oficjalnym profilu facebookowym.

db