Kuloodporni Bielsko-Biała wystartowali z kolejnym projektem, jakim jest organizacja regularnych treningów piłkarskich dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Najbliższy trening odbędzie się 15 września.

W związku z planowanym remontem Orlika w Bielsku-Białej najbliższe zajęcia odbędą się w Jaworzu przy SP nr 2 (ul. Wapienicka 10) w godz. 10.00-12.00. Będzie to już trzecie spotkanie w którym wezmą udział dzieci z całego województwa śląskiego. Jak mówią organizatorzy, wiek i płeć nie mają znaczenia. Treningi w całości finansowane są ze środków prywatnych Fundacji Kuloodporni i są one całkowicie darmowe.

- Nie pobieramy żadnych opłat od rodziców, ponieważ pragniemy, aby każde dziecko miało ułatwiony dostęp do zajęć sportowych. Rodzice dzieci niepełnosprawnych i tak już ponoszą bardzo duże koszty dodatkowe związane z rehabilitacją i zakupem zaopatrzenia ortopedycznego. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych firm możemy realizować zamierzone cele - mówi Daniel Kawka, prezes Fundacji Kuloodporni.

W tym roku fundacja poza treningami dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi wystawiła również drużynę w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej osób po amputacjach oraz Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dzieci z domów dziecka. Bielskiej organizacji powierzono również organizację Finału Mistrzostw Polski Amp Futbol Ekstraklasy, który odbędzie się w dniach 29-30 września przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy. Kontakt sprawie treningów piłkarskich dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi: 606 300 315, kontakt@kuloodpornibielsko.pl.

db

Foto: Dawid Sowa