O awans na europejskie salony powalczą ampfutboliści Kuloodpornych. Warunek jest jeden - zwycięstwo w finałowym turnieju w Bielsku-Białej i wyprzedzenie liderującej Glorii Varsovia.

Zadanie piekielnie trudne, ale przed własną publicznością i po dobrych występach w kadrze Kuloodporni będą podwójnie zmotywowani. - Chcemy włączyć się w walkę o tytuły międzynarodowe - zapowiada prezes Daniel Kawka. Finałowe zawody odbędą się 29-30 września na stadionie BBOSIR Bielsko-Biała.

4 punkty do odrobienia - przed nami pasjonujący finał!

Tabela po trzech turniejach ułożyła się tak, że mistrzowskie aspiracje zgłaszają już tylko dwa zespoły: Kuloodporni i Gloria. Myliłby się jednak ten, kto zakładałby, że faworyci łatwo wygrają swoje sobotnie mecze. Ampfutboliści Husarii Kraków i GKS-u Góra walczą bowiem o brązowe medale - dwupunktowa różnica między nimi gwarantuje emocje do samego końca, tym bardziej że broniący mistrzostwa Polski zespół z Krakowa zamierza zwycięsko pożegnać się z tytułem. Mecz Kuloodpornych z Glorią będzie ostatnim akcentem tegorocznego sezonu - w niedzielę o godz. 13.00 szykują się wielkie emocje!

Tabela po III turniejach MP Amp Futbol Ekstraklasy 2018:

  1. Gloria Varsovia - 20 pkt.
  2. Kuloodporni Bielsko-Biała - 16 pkt.
  3. Husaria Kraków (M) - 9 pkt.
  4. GKS Góra - 7 pkt.

Terminarz turnieju finałowego:

  • Sobota (29.09.2018)

11:00 Ceremonia otwarcia
11:30 Kuloodporni Bielsko-Biała - GKS Góra
12:45 Gloria Varsovia - Husaria Kraków
15:30 Gloria Varsovia - GKS Góra
16:45 Kuloodporni Bielsko-Biała - Husaria Kraków

  • Niedziela (30.09.2018):

10:00 Husaria Kraków - GKS Góra
11:15 Kuloodporni Bielsko-Biała - Gloria Varsovia
13:00 Ceremonia zakończenia turnieju i ligi

Uskrzydleni sukcesami reprezentacji

Za bielskim zespołem Kuloodpornych przemawia nie tylko dobra gra w całym sezonie, atut własnego boiska i doping wspaniałej publiczności, ale również wysoka forma największych gwiazd zespołu. Aż pięciu zawodników drużyny z Bielska-Białej założyło ostatnio koszulkę z orzełkiem na piersi, reprezentując Polskę w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Amp Futbol Cup w Warszawie. Byli to: Mariusz Krzempek, Krzysztof Wrona, Piotr Mizera, Bartosz Łastowski oraz Łukasz Miśkiewicz.

Polacy zagrali świetny turniej. W grupie wygrali z Holandią (6:1) i zremisowali z aktualnymi mistrzami świata Rosją (1:1). W półfinale po zaciętym spotkaniu ulegli wicemistrzom Europy - Anglikom (0:1), a w meczu o trzecie miejsce wygrali z Ukrainą (2:1). Pogromcy biało-czerwonych pokonali w finale Rosjan.

Amp Futbol Cup w Warszawie był ostatnim mocnym przetarciem przed październikowymi mistrzostwami świata, które w dniach 24 października–6 listopada odbędą się w meksykańskiej Guadalajarze. Rywalami Polaków w grupie będą: Japonia, Kolumbia i Kostaryka. Coś wam przypomina taka grupa? Miejmy nadzieję, że nasi ampfutboliści awansują do fazy pucharowej, czym poprawią wynik reprezentacji Polski z tegorocznego mundialu w Rosji. Będzie to zależało w dużej mierze od reprezentantów bielskiego klubu.

Treningi dla najmłodszych

Kuloodporni organizują również regularne treningi dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi z woj. śląskiego. - Rozwój sekcji dziecięcej to dla nas naturalny element rozwoju drużyny i fundacji. Chcemy, aby trzon naszego zespołu nadal tworzyli wychowankowie, którzy w przyszłości stanowić będą również o sile reprezentacji Polski - deklaruje Daniel Kawka. Treningi cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w całym województwie śląskim, dlatego fundacja planuje otworzyć sekcje w innych miastach.

- Te treningi są dla mnie taką motywacją i radością - mówi 13-letni Jacek Konieczny, trenujący w bielskim klubie. - Treningi są dla mnie takim uzupełnieniem mojej duszy i bardzo się cieszę z tego, co robię - dodaje jego rówieśnik, Oskar Salamon. W każdej chwili każdy może dołączyć do grupy treningowej. 

Tekst: Rafał Niemczyk
Foto: Bartłomiej Budny