Patryk Wawrzyczek został mistrzem kraju w judo. Zawodnik bielskiego klubu Janosik okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 66 kilogramów. To początek drogi do kwalifikacji olimpijskiej.

Dwudziestu trzech zawodników przystąpiło do rywalizacji w mistrzostwach Polski seniorów w judo w kat. 66 kg. Wśród nich reprezentant bielskiego klubu Patryk Wawrzyczek. Był to bardzo ważny start zawodnika, który miał potwierdzić, że proces szkolenia w klubie przebiega prawidłowo oraz potwierdzić kto jest numerem jeden w tej kategorii wagowej w kraju.

Dwie pierwsze walki z zawodnikami UKS Conrad Gdańsk i AZS Gliwice zakończyły się po kilkunastu sekundach. Dopiero w trzeciej walce Kacper Kaczor (Czarni Bytom) stawił mocny opór, a sama walka zakończyła się po 4 minutach. W walce o finał Wawrzyczek w pełnym wymiarze czasowym pokonał swojego głównego rywala do kadry, doskonałego technika Łukasz Kiełbasińskiego (UKS Ryś).

W walce finałowej zawodnik bielskiego klubu pokonał Łukasza Golusa (Czarni Bytom) i potrzebował na to niewiele ponad dwóch minut. Zdaniem przedstawicieli Janosika, triumf Wawrzyczka potwierdza dobrze wykonywaną pracę w drodze po kwalifikację olimpijską Tokio 2020.