To była długa przerwa, ale konieczna ze względu na intensywny terminarz w pierwszej części sezonu. Mistrzowie Polski ze Startowej w czwartek powrócili do regularnych treningów.

Ostatni mecz w 2018 roku biało-zieloni rozegrali 21 grudnia w Gliwicach. Następnie zespół udał się na zasłużone urlopy. Żadna drużyna futsal ekstraklasy nie miała tak napiętego terminarza jak mistrzowie Polski, który jesienią rywalizowali w futsalowej Lidze Mistrzów. Ponadto wielu reprezentantów bielskiego klubu regularnie powoływanych jest do reprezentacji narodowych.

Do zajęć zawodnicy powrócili w czwartek. - Taki „reset” chłopakom się należał, był wręcz niezbędny i bardzo potrzebny - mówi Andrzej Szłapa w rozmowie ze stroną klubową. - Na pierwszych w tym roku zajęciach zastałem swoich zawodników w dobrym zdrowiu i w jeszcze lepszych nastrojach. Po wstępnych badaniach zaliczyliśmy treściwy, dynamiczny trening o sporej intensywności - dodaje opiekun mistrzów kraju.

We wspomnianym treningu nie uczestniczyli przebywający na nieznacznie dłuższym urlopie Oleksandr Bondar oraz przechodzący rehabilitację po kontuzji Jan Dudek. Lider futsal ekstraklalsy ligowe zmagania wznowi w niedzielę, 13 stycznia. Przeciwnikiem będzie MOKS Słoneczny Stok Białystok.

db

Foto: PM/BTS Rekord