Cała kadra pierwszego zespołu oraz Damian Hilbrycht wzięli udział w pierwszym treningu Podbeskidzia. W najbliższych dniach piłkarzy czekają specjalistyczne badania kontrolne.

Zespół najpierw spotkał się ze sztabem szkoleniowym na krótkiej odprawie na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, a następnie zawodnicy, pomimo zimowej aury, wybiegli na sztuczną murawe obiektu MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach, aby odbyć pierwszy tegoroczny trening. 

W zajęciach wzięła udział cała kadra zespołu oraz Damian Hilbrycht. W sprawie jego transferu do Podbeskidzia prowadzone są rozmowy z Rekordem. W sobotę zespół rozegra pierwszy sparing z Ruchem Zdzieszowice, ale jeszcze przed tym meczem "Górali" czekają badania wydolnościowe oraz medyczne.

- Dzisiejszy trening miał charakter wprowadzający, zawierał głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz elementy techniki. Zwłaszcza zajęcia z piłką sprawiły dużą przyjemność zawodnikom, po których widać było, że są spragnieni treningów piłkarskich. Sprzyjało temu boisko w Czechowicach, które mimo trudnych warunków było dobrze przygotowane do zajęć - mówi Hubert Kościukiewicz, drugi trener.

Zaczyna się bardzo intensywny okres dla całej drużyny, mamy nadzieję, że będzie dopisywało zdrowie i każdy z zawodników będzie mógł się optymalnie przygotować do wiosny - dodaje szkoleniowiec.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP