Zwycięstwem reprezentanta bielskiego klubu tenisowego BKT Advantage Mikołaja Migdalskiego zakończył się Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny rozgrywany na kortach w Chorzowie.

Migdalski w finale okazał się lepszy od kolegi klubowego Tadeusza Michałowskiego. Warto wyróżnić występ innych bielskich tenisistów podczas chorzowskiego turnieju - Adama Romańskiego (ćwierćfinał), a także dziewczyn Ani Hałat (4. miejsce), Magdy Baniak (5. miejsce) oraz Karoliny Zakrzewskiej (8. miejsce).

W tym samym czasie na kortach BKT Advantage odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów (kategoria do lat 12). Gospodarze pokazali się z jak najlepszej strony, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Natalia Kostka osiągnęła ćwierćfinał gry pojedynczej oraz półfinał debla (w parze z Kingą Wahl-Maniecką). Aleksandra Mrzygłód, po pechowym losowaniu, uległa już w II rundzie klubowej koleżance Natalii Kostce. Szymon Nawrot dzielnie walczył w ćwierćfinale debla (w parze z Antonim Kosyrzem).

W ostatnią niedzielę w  Pszczynie odbył się turniej Tenis10 (zawody dla dzieci do 10. roku życia). W kategorii do lat 9 świetnie spisali się bielscy zawodnicy. Drugie miejsce zajął Miłosz Szczypka, trzecie Patrycja Faber, która jako jedyna dziewczynka grała na równi z chłopakami, a piąte Artur Skotnicki.

db