11-12 maja w hali BBOSiR odbyły się XIII Mistrzostwa Polski  Lekarzy w siatkówce.  Do boju przystąpiło osiem drużyn. Gospodarzy  los zetknął z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski drużyną Szczecina oraz innymi faworytami ? Lublinem oraz Katowicami.

W meczu otwarcia Bielsko-Biała uległa gościom z Pomorza dopiero po zaciętym tie-breaku 2:1. Zwycięzcom grupy została drużyna Lublina, kilkukrotny triumfator wcześniejszych edycji, powracająca do gry w wielkim stylu pokonując wszystkich konkurentów w grupie eliminacyjnej. Nasza drużyna w decydującym meczu pokonała Katowiczan 2:1, jednak przy równej ilości punktów w końcowej tabeli grupy małymi punktami wyprzedzili ją reprezentanci Zachodniopomorskiej i Śląskiej Izby Lekarskiej.

W meczu o 7. miejsce lekarze z Podbeskidzia pokonali drużynę z Łodzi 2:0. Z drugiej grupy awans do półfinałów uzyskały zespoły Poznania i Mińska (na zawody już od kilku lat regularnie przyjeżdżają goście z Białorusi). Obie drużyny musiały jednak uznać wyższość konkurentów z pierwszej grupy.

W finale, który stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdził obecny w hali wybitny siatkarz i trener Grzegorz Wagner, Katowice po dramatycznej walce pokonały faworyzowany zespół z Lublina 3:2. Nie zabrakło jednak bielskich akcentów. MVP turnieju  oraz najlepszym graczem finału wybrano lekarza z Bielska Szymona Zubera, reprezentującego w zawodach drużynę ze Śląska.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczyli  Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej pani dr Zyta Kaźmierczak-Zagórska oraz Wiceprezydent Bielska-Białej pan Zbigniew Michniowski. Jedna z nich za najbardziej efektowny atak w tzw. ?Konkursie Gwoździa? przypadła bielszczaninowi Michałowi Mojżeszowi.

Były to już czwarte Mistrzostwa odbywające się na terenie Podbeskidzia (2001 r. Bielsko-Biała, 2004 i 2010 r. Szczyrk) dzięki pomysłodawcom i organizatorom imprezy, członkom Beskidzkiej Izby Lekarskiej ? doktorzy Klaudiusz Komor i Rafał Kluba. Choć organizacyjnie zawody skończyły się dużym sukcesem, to jednak trzynastka sprawiła, że los obszedł się z gospodarzami wyjątkowo nieuprzejmie i mimo pokonania późniejszych zwycięzców nie awansowali do strefy medalowej.

Ostateczna kolejność Mistrzostw:

1.      Katowice

2.      Lublin

3.      Mińsk (Białoruś)

4.      Poznań

5.      Warszawa

6.      Szczecin

7.      Bielsko-Biała

8.      Łódź