0,02 sekundy - o tyle wygrała konkurencję 50 m stylem dowolnym zawodniczka NKP z Bielska-Białej. Katarzyna Kołodziej triumfowała w IV edycji Ligi Klubów Śląskich rocznika 2000, a zawody odbyły się tradycyjnie na pięknej pływalni Olimpijczyk w Gliwicach.

Dzięki temu zwycięstwu Kołodziej wyszła na prowadzenie w łącznej klasyfikacji tego cyklu zawodów i nie oddała go już do końca. W ten sposób nasza pływaczka po ośmiu startach w różnych konkurencjach w czterech rundach Ligi odebrała statuetkę najlepszej zawodniczki sezonu 2012/2013! W ligowych zawodach Kasia dwukrotnie stawała na najwyższym podium, czterokrotnie wywalczyła miejsce drugie, raz była czwarta i raz piąta. Warto dodać, że czas uzyskany w miniony piątek w kraulowym sprincie (29,27 sek) jest piątym wynikiem w Polsce w tym sezonie wśród trzynastolatek.

Na zawodach z dobrej strony pokazali się też pozostali pływacy NKP. Mateusz Krystyniak zmieścił się w ?10? żabkarzy na 50 m (czas 39,72), Mateusz Jaromin zajął miejsce 13. na 50 m stylem grzbietowym (czas 36,83), a Jakub Łątka dwukrotnie  przypłynął na miejscu 14: na 50 m stylem klasycznym (czas 40,85) i 50 m stylem grzbietowym (czas 36,88). W końcowej klasyfikacji ligi drużyna Nowego Klubu Pływackiego startująca w składzie Adrianna Jankowska, Katarzyna Kołodziej, Natalia Szypuła, Mateusz Jaromin, Krystian Kozioł, Mateusz Krystyniak, Jakub Łątka, Miłosz Olszowski, Kacper Romik zajęła 12. miejsce wśród 23 sklasyfikowanych klubów.