Polski Związek Tenisowy opublikował ranking za 2018 rok. Najlepszym klubem tenisowym okazał się BKT Advantage Bielsko-Biała, który w tyle pozostawił uznane marki.

Po zwycięstwie w klasyfikacji klubów Tenis10 (zobacz TUTAJ) pojawiła się również klasyfikacja klubów wśród zawodników wyczynowych. Potwierdziły się nieoficjalne wyniki BKT Advantage Bielsko-Biała został najlepszym klubem w Polsce za rok 2018. W klasyfikacji 234 klubów udało się wyprzedzić takie firmy jak Górnik Bytom czy AZS Poznań i wiele innych klubów z długą historią i tradycjami.

Bielski klub powstał niedawno - w 2010 roku. Bez żadnego zaplecza przez kilka lat udało się zbudować silną drużynę, wyszkolić wielu medalistów mistrzostw Polski oraz utworzyć infrastrukturę sportową z całym niezbędnym zapleczem. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie grupa pasjonatów tenisa, na którą składają się cały zarząd oraz pracownicy BKT Advantage oraz Sports Advantage SA, zawodnicy wraz ze swoimi trenerami  i rodzicami, sponsorzy, Urząd Miasta Bielsko-Biała oraz Polski Związek Tenisowy. 

- Cały team BKT Advantage deklaruje, że to dopiero początek tej krótkiej, ale pięknej historii i jednogłośnie obiecują, że jeszcze niejednokrotnie będzie o nich głośno - zapowiadają w klubie.

db