Podczas sobotniego meczu Podbeskidzia z Bytovią Bytów przeprowadzona zostanie zbiórka na leczenie Oskara Harężlaka. 21-letni były piłkarz młodzieżowych grup "Górali" walczy z chorobą.

Oskar od ośmiu lat choruje na Pierwotne Niedobory Odporności. Dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie. Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej, wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedź czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły jednak efektu.

Początkiem października Oskar musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tu przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły postawić diagnozę: chłoniak agresywny. Obecnie bielszczanin otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli.

Oskar kocha piłkę nożną. Był bramkarzem w młodzieżowych grupach Podbeskidzia, skończył szkołę sportową BBTS Podbeskidzie. Od 2017 roku kontynuuje swoją pasję jako sędzia piłkarski. TS Podbeskidzie oraz młodzieżowe BBTS Podbeskidzie postanowiły włączyć się w akcję pomocy dla Oskara.

Podczas sobotniego meczu z Bytovią Bytów na stadionie przeprowadzona zostanie zbiórka na jego leczenie. Przy bramach stadionu kwestowali będą młodsi koledzy Oskara - zawodnicy BBTS Podbeskidzie. Kwota zebrana podczas meczu przekazana zostanie Fundacji Iskierka, której podopiecznym jest Oskar.

Możliwe jest również przekazania na rzecz Oskara 1 proc. podatku. Aby to uczynić należy w rocznym zeznaniu podatkowym wskazać jako cel przekazania 1 proc. Fundację Iskierka (KRS: 0000248546), zaś jako cel szczegółowy: wpisać „Oskar HARĘŻLAK”.

db