W miniony weekend w Tczewie odbył się pierwszy w tym roku krajowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. Z sukcesami w zawodach startowali zawodnicy bielskiego KSA Atemi.

Organizatorem zawodów był klub Senshi Tczew, a honorowy patronat nad imprezą objął Jan Widera, wiceminister Sportu i Turystyki. Dziesięcioosobowa kadra bielskiego KSA Atemi wywalczyła 12 medali w tym: 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. Do rywalizacji w zawodach stanęło blisko 640 zawodników reprezentujących 62 kluby z Polski, Ukrainy, Rosji, Łotwy, Szwecji, Anglii i Finlandii

Złote medale do Bielska-Białej przywieźli Bartłomiej Mączka (wywalczył również brąz startując w drugiej kategorii) i Mikołaj Dobrzyński. Na podium zawody ukończyli Anna Kowalska (srebrny i brązowy medal w dwóch kat.), Eliza Gaweł (srebrny i brązowy medal w dwóch kat.), Krzysztof Karwowski i Wiktoria Toś.