W dniach 26-30 marca w Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek w boksie. W imprezie wystartowały zawodniczki Ring Bielsko-Biała, które spełniły pokładane w nich oczekiwania.

W mistrzostwach kraju zaprezentowały się juniorka Wiktoria Tereszczak oraz seniorki Julia Kurowska i Klaudia Łaciak. Przed imprezą największe nadzieje wiązano z występem Tereszczak. To ubiegłoroczna mistrzyni kraju kadetek i członkini kadry juniorek. Zawodniczka wygrała zdecydowanie swoje dwie pierwsze walki i dopiero w finale uległa na punkty Klaudii Poliwczak (Start Grudziądz).

W gronie seniorek zaprezentowały się Julia Kurowska i Klaudia Łaciak, dla których były to pierwsze starty w tej kategorii wiekowej. Kurowska pokonała Aleksandrę Jaworską z Sako Gdańsk i Kamilę Mikulską z Bombardiera Gdynia, lecz w półfinale nie poradziła sobie z reprezentantką Polski i późniejszą zdobywczynią tytułu mistrzowskiego Kingą Szlachcic.

Łaciak nie miała szczęścia w losowaniu i w pierwszej walce trafiła na ubiegłoroczną mistrzynię kraju Natalię Barbusińską. Bielszczance nie udało się sprawić niespodzianki i wygrać z doświadczoną zawodniczką z klubu Spartakus Szczecin, która później obroniła tytuł mistrzowski.

db