Podbeskidzie podpisało umowę na szkolenie młodzieży przez BBTS. Tym samym powrócono do modelu współpracy, który - z powodu zaległości finansowych - został rozwiązany z winy "Górali" w 2018 roku.

Oznacza to, że szkolenie wraca do BBTS-u związanego z Podbeskidziem wspólną historią, który już wcześniej prowadził grupy młodzieżowe "Górali". Umowę podpisali Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia, Jarosław Rozmus i Jerzy Wolas, odpowiednio prezes i wiceprezes BBTS oraz Kamil Sarapata dyrektor ds. marketingu w TSP.

Piłkarską szkołę w BBTS odbyli m.in. Kacper Gach, Kacper Kostorz, a w dalszym ciągu jej uczniem jest najmłodszy zawodnik w pierwszej drużynie Podbeskidzia: Jakub Bieroński. BBTS reprezentowali przed laty również, m.in. Mariusz Sacha, Damian Byrtek, Mateusz Janeczko, Daniel Mikołajewski, Sebastian Madejski, Szymon Jarosz czy Konrad Gutowski w przeszłości reprezentujący "Górali".

W sezonie 2018/19 podmiotem odpowiedzialnym za szkolenie w Podbeskidziu był Rekordu Bielsko-Biała, któremu klub dziękuje za współpracę. - Szczególne podziękowania należą się prezesowi Januszowi Szymurze, który wyciągnął do Podbeskidzia pomocną dłoń w trudnym dla klubu momencie.

db