Beskidzki Klub Tenisowy po raz kolejny udowodnił swoją dominację na kortach krajowych, zgłaszając do eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików aż cztery drużyny. 

Prawdopodobnie to pierwszy taki przypadek w historii rozgrywek. Drużyna "A" chłopców w składzie: Jakub Jędrzejczak (aktualny wicemistrz kraju do lat 14), Mikołaj Migdalski (wicemistrz kraju do lat 14 w grze podwójnej), Jakub Tomasiak (wicemistrz kraju do lat 14 w grze podwójnej), Tadeusz Michałowski, Wasyl Makarenko, kapitan Mikołaj Wrzoł (wychowanek BKT, wielokrotny mistrz Polski) zwyciężyła w Kaliszu, wygrywając wszystkie pojedynki. Tym samym zagwarantowała sobie udział w finałach mistrzostw, które odbędą się jesienią. Bielska drużyna będzie jednym z głównych pretendentów do złotego medalu.

Dziewczyny z drużyny "A", także pokazały się z jak najlepszej strony. Zuzanna Witkowska, Natalia Szczepaniak, Pola Langiewicz, Weronika Domańska, Julia Skarżyńska oraz kapitan Piotr Szczypka triumfowały we wszystkich meczach przed bielską publicznością na kortach BKT Advantage. Zespół uzyskał bezpośredni awans do finałów, do których przystąpi, podobnie jak drużyna chłopców, w roli faworyta.

Pozostałe ekipy z Bielska-Białej, nieco mniej doświadczone, grające odpowiednio dziewczyny "B" (M. Baniak, K. Zakrzewska, P. Bąk, M. Zasenko) w Gdańsku, chłopcy "B" (Sz. Kaszowki, J. Kiper, A. Romański, B. Dovbus) w Szczecinie zaprezentowały się z bardzo dobre strony. Niestety, finał w tym roku po za zasięgiem tych drużyn, ale zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w najbliższym czasie.

db