W następnym sezonie dwie najlepsze drużyny w pierwszej lidze awansują do ekstraklasy, a zespoły z miejsc 3-6 gracz będą baraż o ostatnie miejsce premiowane awansem.

W najbliższym sezoie dwie najlepsze drużyny w I lidze uzyskają bezpośredni awans do ekstraklasy. Trzecim awansującym będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem klubów, które zajmą miejsce od trzeciego do szóstego. W pierwszym spotkaniu barażowym zagrają ze sobą 3. i 6. drużyna, a w drugim 4. i 5. W decydującym o awansie meczu barażowym zmierzą się ze sobą zwycięzcy poprzednich par.

Gospodarzami spotkań barażowych będą drużyny, które sezon zakończyły na wyższym miejscu. Baraże odbędą się bez rewanżów. Pierwsze baraże rozegrane zostaną 6 czerwca 2020 roku, a finałowy 10 czerwca. W barażach będą mogły wziąć udział kluby, które otrzymają licencję na udział w rozgrywkach ekstraklasy. 

W przypadku, kiedy drużyna zajmie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do ekstraklasy, ale nie spełni wymagań licencyjnych, to jej miejsce zajmie kolejny najwyżej sklasyfikowany w tabeli klub. Drużyny sklasyfikowane od 7. miejsca w dół nie będą brały udziału w meczach barażowych.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP