Znakomity rezultat medalowy osiągnęli zawodnicy klubu Atemi Bielsko-Biała, na ostatnim turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate przed wakacyjną przerwą w olimpijskim karate WKF.

W wielkopolskim Pleszewie odbyła się szósta edycja Central Poland Open w olimpijskim karate WKF. Na starcie stanęło ok. 540 zawodników z 70 klubów. Dwunastoosobowa grupa zawodników z bielskiego Atemi wywalczyła 12 medali w tym: siedem złotych, plasując się na 3. miejscu ex aequo z ukraińskim klubem Legion Odessa.

Z dwoma medalami złotymi wróciła Eliza Gaweł wygrywając kategorię kata indywidulane do 21 lat oraz Seniorek. Kolejne zwycięstwo dołożył Bartosz Mączka w konkurencji seniorskiej, wygrywając bardzo pewnie wszystkie swoje walki. Jest to dobry prognostyk dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów w Karate WKF. Pierwsze miejsca zajęli również: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Anna Kowalska w kategorii kata indywidualne juniorek 16-17 lat, Daniel Fulara w kategorii kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat oraz Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat.

Srebrną medalistką pleszewskiego turnieju w konkurencji kata indywidualne seniorek została Anna Kowalska, która uległa w finałowej walce Elizie Gaweł. Brąz wywalczyły Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych 14-15 lat, Michał Polak w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat, Joanna Janota w konkurencji kata indywidulane juniorek 16-17 lat oraz Daniel Fulara w konkurencji kata indywidualne juniorów 16-17 lat.