Rośnie kwota za jaką Kacper Kostorz odszedł z Podbeskidzia do Legii. Bonus związany jest z liczbą minut jaką zawodnik rozegrał wiosną. Budżet klubu zasili również kwota 1,1 mln zł z Pro Junior System.

Kacper Kostorz zimą podpisał kontrakt z Legią Warszawa i został wypożyczony na rundę wiosenną do Podbeskidzia. Umowa transferowa zakładała, że jeśli skrzydłowy spędzi na boisku określoną w kontrakcie liczbę minut, to Podbeskidzie może liczyć na dodatkową gratyfikację finansową. 20-latek rozegrał w rundzie rewanżowej 13 spotkań i według informacji portalu, to wystarczy by aktywować bonus.

Niemałe pieniądze zasilą klubowy budżet z Pro Junior System. Podbeskidzie w klasyfikacji uplasowało się ostatecznie na trzeciej pozycji za Wigrami Suwałki i ŁKS-em Łódź. Ostatnie miejsce na podium premiowane jest kwotą 1,1 mln zł (zwycięzca skasuje 1,6 mln zł, a drugie miejsce 1,3 mln zł).  

Najwięcej punktów w zestawieniu zdobył wspomniany już Kostorz (1748 minut, jego dorobek punktowy jako wychowanka liczony jest podwójnie). Punktowali również Przemysław Płacheta (1483 minut i tyle samo punktów), Przemysław Mytkowski (787 minut i punktów) oraz Kacper Gach (720 minut i 1440 punktów). 

Z młodzieżowców w zakończonym sezonie na murawie pojawili się również Damian Hilbrycht (151 minut) oraz Jakub Bieroński (29 minut), ale ich dorobek punktowy nie jest zaliczany do ogólnego wyniku Podbeskidzia w PJS (zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz pięć meczów by punkty były wliczone).

bak

Foto: Jakub Ziemianin/TSP