W minioną sobotę w Świeciu odbyły się I Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. W zawodach wystartowali reprezentanci bielskiego klubu Atemi. 

Impreza odbyła się pod auspicjami Polskiej Unii Karate i przy współpracy z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Organizatorem mistrzostw był m.in. klub Yamabushi Bydgoszcz. W zawodach wzięło udział 90 zawodników z 30 klubów. Siedmioosobowa grupa seniorów bielskiego Atemi wywalczyła 4 medale w tym: złoty, srebrny i dwa brązowe, co uplasowało bielski klub na 4. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Mistrzowską formę potwierdził Bartosz Mączka wygrywając konkurencję kata indywidualne seniorów, pokonując w finale Maksymiliana Szczypkowskiego z klubu Budokan Wrocław. Piąte miejsce w tej kategorii zdobył Mikołaj Dobrzyński a siódme Maciej Gawor.

Wicemistrzynią kraju została Eliza Gaweł ulegając w finale kata indywidualne seniorek Kamili Bracikowskiej z Budokan Wrocław. Piąte miejsce w tej kategorii wywalczyła Anna Kowalska. W konkurencji kumite indywidualne seniorek brązowe medale zdobyły: Daria Grabska w kategorii wagowej (-55 kg) od roku trenująca w klubie Atemi, wychowanka trenera Witolda Wojciechowskiego z łódzkiego Championa oraz Eliza Gaweł w kategorii wagowej (+68 kg).

db