W miniony weekend zespoły z całego kraju brały udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w squasha. Klub Enjoy Bielsko-Biała wzmocniony zawodnikami z Krakowa zajął czwarte miejsce.

Bielski zespół wystąpił w składzie: Daniel Poleshchuk, Przemysław Atras, Adrian Marszał, Maksymilian Wielgus, Artur Machno, Mateusz Szewczyk oraz kapitan zespołu Maciej Kliś. Jak przekonuje Kliś, zajęcie czwartego miejsca na prawie sto zespołów startujących w sezonie 2018/19 to bardzo dobry wynik.

- Jesteśmy zadowoleni z rezulatatów, choć wynik drużyny juniorskiej, która prawie w całości składa się z naszych zawodników, był jeszcze lepszy - dodaje właściciel Enjoy Squash Bielsko-Biała.

Juniorzy rywalizowali z ekipami z Warszawy, Poznania czy Krakowa. W turnieju wywalczyli brązowy medal. Zespół wystąpił w składzie: Mikołaj Kliś - kategoria do 11 lat,  Maksymilian Jóźwiak i Weronika Zimecka - do 13 lat, Jakub Zimecki i Aleksander Kozik - do 15 lat oraz Nataniel Hernas i Kajetan Lipski - do 17 lat.

Bielski klub uruchomi we wrześniu kolejny etap programu juniorskiego. - Zapraszamy wszystkich do współpracy - zarówno dzieci, rodziców, jak i osoby wspomagające nasz program - dodaje Kliś.

db

Foto: Andrzej Rodzin oraz Przemysław Atras