Do półfinału turnieju rozgrywanego w niemieckim Stuttgarcie dotarła Maja Chwalińska. W tym czasie w Bielsku-Białej trwała rywalizacja w pierwszej edycji otwartych mistrzostw miasta w tenisie.

Tenisistka bielskiego klubu BKT Advantage wzięła udział w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych w miejscowości Stuttgart-Vaihingen. Maja Chwalińska odpadła dopiero w walce o finał, gdzie stoczyła blisko trzygodzinny bój z doświadczoną Olgą Goworcową. Tym samym podopieczna Pawła Kałuży zdobyła sporo cennych punktów, dzięki czemu prawdopodobnie awansuje do TOP 300 rankingu WTA.

W tym samym czasie w Bielsku-Białej trwały zawody o Puchar Prezydenta Miasta. BKT Advantage miał zaszczyt gościć na swoich kortach przy ul. Ceramicznej czołowych tenisistów-amatorów Polski. Do rozgrywek zapisało się prawie 40 graczy z całego kraju. Przez dwa dni, od świtu aż do zmierzchu rozegrano mnóstwo fascynujących pojedynków, które stały na niezwykle wysokim poziomie. Piękne puchary ufundowane przez prezydenta miasta wręczono zwycięzcą w poszczególnych kategoriach: 

Kobiety Open 
1. Karolina Musiał-Chodorowska 
2.Magdalena Mierzwińska
3. Barbara Baczewska

Mężczyźni Open 
1. Paweł Pomierny
2. Jacek Maksymowicz
3. Jakub Grodecki 

Mężczyźni +40 
1. Krzysztof Sieniawski
2. Adam Bączkowski
3. Maciej Bańdo, Sebastian Kruszelnicki

Mężczyźni +60 
1. Janusz Słomiński
2. Krzysztof Kużdrzał 
3. Krzysztof Niejedli 

Mężczyźni gra podwójna OPEN
1. Adam Bączkowski/Sebastian Kruszelnicki
2. Łukasz Pękała/Marcin Pękała 
3. Krzysztof Grzybowski/Jakub Grodecki, Janusz Słomiński, Krzysztof Kużdrzał

Pełne wyniki I Otwartych Mistrzostw Bielska-Białej o Puchar Prezydenta Miasta tutaj.

db