Tychy po raz ostatni w tym sezonie gościły 12-letnich pływaków walczących w Lidze Klubów Śląskich. Wśród 232 zawodników z 24 klubów na starcie pojawiła się dwunastka reprezentantów Nowego Klubu Pływackiego z Bielska-Białej.

Do końca o wysokie miejsce w łącznej punktacji walczyła Natalia Działkowska. Świetne występy w tych zawodach nie wystarczyły jednak do stanięcia na pudle końcowej klasyfikacji. Natalia doskonałym startem na 50 m stylem grzbietowym zajęła 2. miejsce, a w swoim ulubionym ?klasyku? uplasowała się na miejscu trzecim. W ten sposób po zakończeniu cyklu czterech zawodów ligi bielska pływaczka odebrała statuetkę dla czwartej zawodniczki okręgu kończącego się sezonu.

O prawdziwa niespodziankę postarali się natomiast  chłopcy płynący w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym. Rozstawiona dopiero z numerem 9 nasza drużyna wywalczyła medal brązowy, a zespół tworzyli Beniamin Budzich, Mikołaj Węglarz, Mikołaj Paszko i Jakub Cempla. Wysoko w swoich konkurencjach indywidualnych znaleźli się Jakub Cempla i Mikołaj Paszko, którzy uplasowali się na ósmych pozycjach odpowiednio na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym. W punktowanej dwudziestce znaleźli się jeszcze: grzbiecista Beniamin Budzich - miejsce czternaste oraz specjalistki stylu klasycznego: Monika Ochab - miejsce szesnaste i Natalia Lepczyńska - miejsce dziewiętnaste, a wśród chłopaków - Mikołaj Węglarz, również dziewiętnasty  - wszyscy oni płynęli na dystansie 50 m.

Drużyna NKP rocznika 2001 w końcowej klasyfikacji uplasował się na pozycji 12. - identycznej, jak ich o rok starsi koledzy z klubu - a zespół uzupełniali Julia Adamczyk-Jóskow, Angelika Chorosz, Elżbieta Dębińska Marta Gwizdała i Norbert Ziółkowski.