Podbeskidzie po golu Karola Danielaka zremisowało z Zagłębiem Sosnowiec. "Górale" zwłaszcza w drugiej połowie mocno przeważali i kilkukrotnie byli bardzo bliscy zdobycia kolejnego gola.

Jako pierwsi bliscy zdobycia gola byli zawodnicy Zagłębia. Po rzucie rożnym w 8. minucie piłka trafiła w słupek bramki Martina Polacka. Podbeskidzie odpowiedziało w 26. minucie bramką Karola Danielaka. Skrzydłowy wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Sierpiny i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron Zagłębie błyskawicznie doprowadziło do remisu, ale potem to Podbeskidzie raz za razem było bliskie zdobycia gola. Groźnie główkowali Kornel Osyra i Marko Roginić, ale świetnym refleksem popisywał się Matko Perdijć. W końcówce bielski zespół całkowicie zdominował Zagłębie i szansę miał jeszcze Rafał Figiel i ponownie Roginić. ale ich strzały albo bronił bramkarza albo wybijali obrońcy.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramka: Piasecki (47') - Danielak (26')

Zagłębie: Perdić - Nawotka, Polczak, Kraczunow, Grzelak (31. Ryndak) - Bilenkyi, Sinior (65. Radkowski), Mularczyk (46. Karbowy), Małecki, Pawłowski - Piasecki.

Podbeskidzie: Polacek - Jaroch, Baszlaj, Osyra, Modelski - Danielak, Figiel, Nowak, Sieracki, Sierpina - Roginić.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP