Świetną pierwszą i przyzwoitą drugą połowę rozegrało Podbeskidzie w starciu z Chojniczanką Chojnice. "Górale" z trudnego terenu wywożą trzy punkty po bramce Marko Roginicia.

W pierwszej części spotkania piłkarze Podbekidzie prowadzili grę i mieli zdecydowaną przewagę na murawie. "Górale" udokumentowali to po upływie dwóch kwadransów. Z kontrą ruszył Łukasz Sierpina, który dograł prostopadle do bramki do Marko Roginicia, który musiał tylko dostawić nogę.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, ale ich zapędy nieco zahamowała czerwona kartka dla Huberta Wołąkiewicza. Goście mieli co najmniej trzy doskonałe okazję, by rozstrzygnąć losy spotkania, ale strzał Karola Danielewicza obronił Radosław Janukiewicz, a w idealnej sytuacji sam na sam pomylił się Roginić. Dogodną okazję zmarnował jeszcze Tomasz Nowak, który brylował dziś w środku pola.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramka: Roginić (31')

Chojniczanka: Janukiewicz - Mudra, Wołąkiewicz, Michalski, Sylwestrzak - Kuzimski (46. Pogórski), Zawistowski (46. Obrocnik), Wolski, Sacharuk, Trochim (72. Surdykowski) - Mikołajczak.

Podbeskidzie: Polacek - Modelski, Baszłaj, Osyra, Jaroch -  Sierpina (82. Gach), Figiel, Sieracki (76. Rakowski), Nowak, Danielak (76. Laskowski) - Roginić.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP