- Gratulacje dla piłkarzy i całej drużyny za przygotowanie zespołu do tego meczu. Graliśmy dziś mecz z zespołem, który jest głównym kandydatem do awansu. Cenimy to zwycięstwo, trzeba się cieszyć, ale musimy pamiętać o pokorze - mówi Krzysztof Brede po wygranej nad Stalą Mielec. 

- Chcemy wyciągnąć z niego co najlepsze, chociaż nie możemy spocząć na laurach. Rywalizacja musi w drużynie trwać, tak aby każdy wyciągał swoje maksimum. Solidnie się przygotowaliśmy, jak do każdego meczu. Wiedzieliśmy, że Stal bardzo dobrze gra w piłkę, dominuje nad przeciwnikami. Po analizach przyjęliśmy jednak taką taktykę, żeby uniemożliwić grać Stali w ten sposób. Kosztowało nas to bardzo dużo zdrowia, żeby grać bardzo wysokim pressingiem przez cały mecz, a mimo to nasi zawodnicy zrobili to bardzo dobrze i przede wszystkim byli w tym skuteczni. Jeśli chodzi o organizację gry w obronie i ataku.

- Z tego trzeba się cieszyć. Stąd też gratulacje. Dominowaliśmy dzisiaj, w fazach budowania, przejścia do ataku, bronienia. Dobrze to wyglądało. Podobało mi się, że zespół był cały czas głodny. Wyszliśmy na prowadzenie, a mimo to nadal aktywnie broniliśmy, czyli po stracie piłki byliśmy bardzo agresywni, nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na to, żeby wyprowadzał ataki. Jeżeli jednak rywal próbował takie robić, wtedy je przerywaliśmy albo kończyły się one dość wcześnie. Gratuluję drużynie.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP