Podbeskidzie po bramce Tomasza Nowaka pokonało na wyjeździe Puszczę Niepołomice. "Górale" awansowali na czwarte miejsce w tabeli i mają do rozegrania zaległe spotkanie.

"Górale" prowadzenie objęli w 19. minucie spotkania. Przed polem karnym rzut wolny wywalczył faulowany Marko Roginić. Do piłki podszedł Tomasz Nowak, który pięknym strzałem w okienko zdobył gola. W kolejnych minutach goście kontrolowali losy spotkania. Bliski podwyższenia prowadzenia był Bartosz Jaroch.

Po zmianie stron formę Rafała Leszczyńskiego sprawdził Michał Czarny, ale bardzo groźny strzał bramkarz Podbeskidzie sparował na rzut rożny. W końcówce mocniej nacisneli zawodnicy Puszczy, ale zespół trenera Krzysztofa Brede nie dał się zaskoczyć i utrzymał prowadzenie do końcowego gwizdka.

Dzięki wygranej "Górale" awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Puszcza Niepołomice - Podbeskdzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramka: Nowak (19')

Puszcza: Niemczycki - Stępień, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Sitek (60. Żytek), Stefanik (46. Uwakwe), Serafin, Tomalski, Bąk (71. Orłowski) - Embalo

Podbeskidzie: R. Leszczyński - Jaroch, Modelski, Baszlaj, Osyra - Sierpina, Danielak, Figiel, Sieracki - Nowak - Roginić.

db

Foto: Jakub Ziemianin/TSP