W połowie października na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki wygrały w Radomiu z E.Leclerc Radomką 3:1. Po kilkunastu dniach w hali pod Dębowcem znów będziemy świadkami konfrontacji bielsko-radomskiej, a wszystko przez… reprezentację Polski. Mamy wejściówki dla Czytelników na ten ciekawie zapowiadający się mecz!

W związku z turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich z udziałem Polek, który zostanie rozegrany w styczniu, styczniowe mecze LSK musiały zostać przesunięte na inny termin. Dlatego mecz 12. kolejki BKS Stal Bielsko-Biała - E.Leclerc Radomka Radom został przeniesiony na wcześniejszy termin, czyli 31 października o godz. 18:00.

Drużyna E.Leclerc Radomki nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Zespół, w którym wielu ekspertów widziało „czarnego konia” rozgrywek, nie zdobył dotąd ani jednego punktu i boryka się z różnego rodzaju problemami. Początkowo sporo zamieszania było z argentyńską środkową Juliettą Lozcano, która kilka dni przed startem ligi poinformowała klub o rezygnacji z gry. Dzięki negocjacjom Lozcano pojawiła się jednak w Radomiu i zadebiutowała w meczu z Energą MKS Kalisz. Dodatkowo na uraz narzeka Emilia Mucha, która miała być motorem napędowym radomianek.

Pierwszy mecz w Radomiu po emocjonującej walce wygrały bielszczanki, ale kolejne spotkania z Eneą PTPS Piła i DPD Legionovią zakończyły się porażkami zespołu trenera Bartłomieja Piekarczyka. Spotkanie z Legionovią mogło się jednak podobać, bowiem emocji i walki po obu stronach siatki było sporo, a o zwycięstwie drużyny z Mazowsza zadecydowało szczęście w końcówce decydującej piątej partii.

Dla naszych Czytelników mamy pięć podwójnych zaproszeń na jutrzejsze spotkanie. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: Jaki zespół będzie jutro przeciwnikiem siatkarek BKS Bielsko-Biała? Odpowiedzi prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesyłać na adres redakcja@bielsko.biala.pl. W temacie maila należy wpisać: Konkurs. Kto pierwszy, ten lepszy!

bb