Po golach Łukasza Sierpiny, Bartosza Jarocha i Karola Danielaka zespół Podbeskidzia pokonał dziś Sandecję Nowy Sącz. "Górale" awansowali na drugie miejsce w tabli.

W pierwszych dwóch kwadransach na murawie przeważało Podbeskidzie, ale błąd bielskiej defensywy wykorzystali Damian Chmiel z Maciejem Korzymem i napastnik gości wpisał się na listę strzelców. Do remisu strzałem z rzutu wolnego jeszcze przed przerwą doprowadził Łukasz Sierpina.

Kapitan gospodarzy zaraz po zmianie stron powinien trafić do bramki po raz drugi, ale jego wolej z kilku metrów instynktownie odbił Daniel Bielica. "Górali" na prowadzenie wyprowadził Bartosz Jaroch strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik ustalił Karol Danielak po indywidualnej akcji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:1)
Bramki: Sierpina (40'), Jaroch (59'), Danielak (78') - Korzym (29')

Podbeskidzie: Polacek - Jaroch, Modelski, Osyra, Baszlaj - Danielak (90. Laskowski), Sieracki (76. Sopoćko), Figiel, Sierpina - Rakowski (65. Ubbink) - Roginić.

Sandecja: Bielica - Szufryn, Klis, Socha - Chmiel, Thiago, Ogorzały (28. Walski), Kanach, Kałahur - Korzym (86. Dudzic), Klichowicz (68. Gabrych).

db

Foto: Artur Jarczok