Spotkanie siódmej kolejki pomiędzy BKS Stal Bielsko-Biała a Developresem SkyRes Rzeszów zapowiadało się bardzo ciekawie. Bielszczanki cztery ostatnie mecze zakończyły zwycięsko, a rzeszowianki odnotowały najlepszy start sezonu w historii klubu. Ostatecznie w hali pod Dębowcem faworytki z Rzeszowa wygrały dziś w trzech setach.

Kilka godzin przed początkiem spotkania bialskiemu klubowi udało się doprowadzić do finalizacji zgłoszenia nowej siatkarki. Walka z czasem trwała do godzin popołudniowych, ale ostatecznie udało się zarejestrować Kanadyjkę, która mogła dziś zadebiutować w czerwono-żółto-zielonych barwach. Było to niezwykle ważne, bowiem z powodu kontuzji przez dłuższy czas nie będzie mogła grać Ewelina Janicka, a na drobny uraz narzekała Kornelia Moskwa. Z powodów zdrowotnych trener Piekarczyk nie skorzystał również w tym meczu z Pavli Smidovej.

Dwa pierwsze sety były niezwykle wyrównane. Faworytki z Rzeszowa nie potrafiły odskoczyć na kilka punktów, a gospodynie dwoiły się i troiły zarówno w obronie, jak i w ataku. Bielszczanki prowadziły w połowie pierwszej partii 12:11. Do stanu 19:19 walka trwała w najlepsze, ale w końcówce seta lepiej radziły sobie przyjezdne, które wygrały pierwszego seta 25:20.

W drugim secie BKS Stal prowadził już 9:5, lecz rzeszowianki szybko odrobiły straty na po 14. Bielszczanki znów grały jak równy z równym, a po „autowym” ataku Ali Frantti, prowadziły 19:17. Trener zespołu gości poprosił o sprawdzenie tej akcji i ku uciesze rzeszowianek okazało się, że piłka wpadła jednak w boisko. Developres zdobył sześć kolejnych punktów, a wkrótce potem wygrał 25:20. W końcówce partii na boisku pojawiła się Alicia Ogoms, która tym samym zaliczyła debiut w bialskim klubie.

W trzeciej partii przewaga drużyny przyjezdnej była wyraźna. Rzeszowianki kontrolowały wydarzenia na boisku, a serie punktowe bielskiego zespołu przyjmowały ze spokojem, odpowiadając chwilę później tym samym. Dobrą zmianę dała Dagmara Dąbrowska, która nie tylko dobrze przyjmowała, ale też kilka razy pokazała się w ataku. To jednak nie wystarczyło na bardziej doświadczone przeciwniczki. Drużyna Stephane’a Antigi wygrała 25:19 i cały mecz 3:0.

BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

MVP: Aleksandra Krzos (Developres SkyRes)

BKS Stal: Krajewska, Różański, Kossanyiova, DeHoog, Świrad, Moskwa, Drabek (libero) oraz Ogoms, Dąbrowska
Developres SkyRes: Frantti, Witkowska, Efimienko-Młotkowska, Mlejnkova, Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król, Krzos (libero) oraz Polańska, Blagojević, Kaczmar, Gałucha, Hawryła, Przybyła (libero)