Siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała zmierzyły się dziś w Łodzi z zespołem Grot Budowlani. W pierwszym meczu rozegranym w Bielsku-Białej górą były łodzianki, ale zarówno bielszczanki, jak i ich kibice wychodzili wówczas z hali pod Dębowcem z poczuciem niedosytu. W Łodzi podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka zapowiadały walkę o ligowe punkty, które przecież pod koniec rundy zasadniczej są bardzo cenne.

W spotkaniu mieliśmy sporo emocji. W pierwszym secie od stanu po 11 bielszczanki odskoczyły na kilka punktów i wydawało się, że nie będą miały problemów z pokonaniem zespołu z Łodzi. Tymczasem podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza doprowadziły do remisu po 19. Chwilę później miały piłkę setową (24:23), ale bielska drużyna skutecznie się obroniła, by kilka minut później cieszyć się z wygranej 27:25.

Całą drugą partię podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka musiały „gonić” wynik, który uciekł im już na początku (2:7). Dobra gra bielszczanek nie wystarczyła jednak nawet do remisu, choć było blisko (13:14). Po zaciętej końcówce seta 25:23 wygrały gospodynie.

Do połowy trzeciego seta lepiej radziły sobie przyjezdne (14:11). Jednak od tego stanu zawodniczki z Łodzi przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 15:14. Koniec seta należał do zespołu gospodarzy, a zwycięstwo w tej partii 25:21 dało Grotowi Budowlanym pewny jeden punkt dopisany do tabeli.

W czwartym secie wyrównana walka toczyła się do połowy tej partii. Później coraz lepiej zaczęły grać łodzianki, które szybko zyskały kilkupunktową przewagę i nie dały się już dogonić. Ostatecznie łodzianki wygrały 3:1, a BKS Stal Bielsko-Biała będzie musiał szukać punktów w kolejnych meczach.

Grot Budowlani Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:27, 25:23, 25:21, 25:20)

MVP: Małgorzata Śmieszek (Grot Budowlani)

Grot Budowlani: Nowicka, Kraiduba, Twardowska, Pencova, Bączyńska, Śmieszek, Stenzel (libero) oraz Bałdyga, Lewandowska, Babicz.

BKS Stal: Krajewska, Różański, Kossanyiova, DeHoog, Świrad, Moskwa, Drabek (libero) oraz Kowalczyk, Edelman, Ogoms, Wellna, Dąbrowska.

MM