Ostatni mecz wyjazdowy w 1. lidze Podbeskidzie rozpoczęło w mocno rezerwowym składzie. W Nowym Sączu „Górale” nie dali dziś rady broniącej się przed spadkiem Sandecji i przegrali 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dał gospodarzom Michal Piter-Bucko, który wcześniej występował w zespole z Bielska-Białej.

Zespół Podbeskidzia, który wywalczył już awans do ekstraklasy zmierzył się dziś w Nowym Sączu z miejscową Sandecją. Gospodarze bronią się przed spadkiem z 1. ligi, ale na boisku nie było widać różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli.

Mecz rozpoczął się od miłego gestu ze strony gospodarzy, którzy przywitali "Górali" szpalerem, gratulując awansu do ekstraklasy. Po pierwszym gwizdku jednak uprzejmości ustąpiły miejsca twardej, męskiej grze. Tuż przed meczem padał intensywny deszcz, ale już samo spotkanie było rozgrywane przy delikatnym słońcu, w idealnych warunkach, choć murawa była solidnie zroszona i piłka dostawał poślizgu przy kontakcie z nawierzchnią.

Trener Krzysztof Brede postanowił kompletnie zmienić wyjściową jedenastkę i dać zagrać tym, którzy w tym sezonie mieli mniej okazji do występów w pierwszym zespole. W porównaniu do środowego, bardzo szczęśliwego dla nas spotkania z Odrą Opole trener dokonał aż dziewięciu zmian. W rezultacie na boisku oglądaliśmy wyrównane spotkanie toczące się głównie w środku pola.

W 29. minucie rzutu karnego nie potrafił wykorzystać napastnik bielskiego zespołu Kamil Biliński. W 45. minucie udało się to zawodnikowi gospodarzy Michalowi Piterowi-Bućko i był to jedyny gol, którego oglądali dziś widzowie na stadionie w Nowym Sączu. "Górale" mieli jeszcze swoje szanse na wyrównanie, ale zabrakło im skuteczności. Podbeskidzie uszczęśliwione awansem do ekstraklasy przegrało ostatni mecz wyjazdowy w 1. lidze.

Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować, że w końcówce spotkania mieliśmy jeszcze debiut młodego stopera Podbeskidzia. Za Dmytro Bashlaia wszedł Michał Batelt, dla którego ten występ będzie cennym doświadczeniem, które w przyszłości zaowocuje.

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramka: 45’ Piter-Bućko (karny)

Żółte kartki: Piter-Bućko, Socha, Korzym, Szufryn - Bashlai, Gach

Sandecja: Bielica - Szufryn, Danek, Kun, Kanach, Basta, Korzym (90' Palacz) , Socha, Chmiel (75’ J. Kuźma), Piter-Bućko, Kasprzak (71’ Baran)

Podbeskidzie: R. Leszczyński - Mroczko, Komor, Bashlai (86’ Batelt), Gach - Marzec, Bieroński, Rakowski (65’ Sopoćko), Hilbrycht - Ubbink (78’ Martin) - Biliński

bb

Foto: TSP