Od porażki zmagania w finale fazy play-off rozpoczęli w Radomiu siatkarze BBTS. Bielszczanie udanie rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie, ale później popełnili zbyt wiele prostych błędów.

W pierwszym secie zawodnicy trenera Janusza Bułkowskiego grali mądrze, a przede wszystkim konsekwentnie. W efekcie premierowa odsłona rywalizacji rozpoczynającej walkę o mistrzostwo w pierwszej lidze wypadła udanie dla bielskich siatkarzy, którzy zwyciężyli do 21. Zdecydowanie słabiej było w dwóch kolejnych partiach. Bielszczanie popełnili zbyt wiele własnych błędów na zagrywce i w ataku, przez co nie mogli nawiązać wyrównanej rywalizacji z gospodarzami. Losy spotkania odmieniły się w secie numer cztery, a konkretniej dzięki świetnej postawie kapitana BBTS Jarosława Macionczyka, który udanie punktował z pole zagrywki.

W tie-breaku radomianie szybko odskoczyli na kilka punktów ekipie z Bielska-Białej i szybko stało się jasne, że pierwsze spotkanie obu drużyn zakończy się triumfem gospodarzy. W rywalizacji do trzech zwycięstwo jest 1:0 dla Czarnych. We wtorek o 18.00 kolejne spotkanie.

Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (21:25, 25:17, 25:21, 18:25, 15:8)
BBTS: Macionczyk, Błoński, Lewiński, Kalembka, Wołosz, Gaca oraz Swaczyna (libero), Modzelewski, Kwasowski, Latocha.