Na zaproszenie SMS ŻAPN Żywiec do hali w Szczyrku przyjechały żeńskie zespoły juniorskie z Michałkowic, Pietrowic Wielkich i Olkusza by wziąć udział w turnieju piłki ręcznej kobiet.

Kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać zmagania najmłodszych szczypiornistek, które od stycznia trenują w Akademii Młodej Szczypiornistki w Żywcu i w Rajczy. Już w pierwszym meczu zawodniczki z Żywca pokazały, że będą chciały walczyć o najwyższe cele, wygrywając z Pietrowicami 19:9. Kolejnym przeciwnikiem były zawodniczki z Michałkowic, z którymi dwukrotnie spotykaliśmy się w rozgrywkach Ligi Śląskiej. Po emocjonującym pojedynku dziewczyny z Żywca zrewanżowały się za spotkania ligowe wygrywając 15:11.

Ostatni mecz okazał się walką o pierwsze miejsce, ponieważ zarówno ekipa z Olkusza jaki i żywiecka miały na koncie po dwa zwycięstwa. Niestety pierwsza połowa to widoczny kryzys gospodyń i do przerwy Stal Śrubiarnia przegrywa 5:11. Druga połowa to powrót do dyspozycji jaką prezentowały dziewczyny w dwóch poprzednich meczach, ale niestety  nie udało się odrobić tak dużej straty. Mecz zakończył się wynikiem 14:17, a w całym turnieju Stal Śrubiarnia Żywiec uplasowała się na dobrej drugiej pozycji.

Skład Barcik Weronika, Gołuch Ksenia, Libionka Sylwia 18, Ficoń Anna 5,Pach Dominika 5, Puchacz Patrycja 3, Duraj Justyna 3, Rodak Agnieszka 3, Kamińska Klaudia 3, Skupień Beata 1, Marcjasz Kinga 2, Binda Judyta 1, Sapeta Klaudia 1, Suwaj Klaudia 1, Radecka Wioleta 1, Marek Klaudia 1,  Kubańda Magdalena, Zadora Patrycja, Halemska Monika, Sermak Joanna

Po zakończeniu rywalizacji sportowej przyszedł czas na podsumowania. Ogromne gratulacje dla Sylwii Libionki, która zdecydowanie została wybrana najlepszą zawodniczą turnieju oraz Ani Ficoń jako najlepszej zawodniczki żywieckiego zespołu.

TS STAL ŚRUBIARNIA ŻYWIEC ? MKS START MICHAŁKOWICE         15:11
START PIETROWICE WIELKIE ? SPR OLKUSZ                                        9:17
TS STAL ŚRUBIARNIA ŻYWIEC ? SPR                                                       14:17
UKS START PIETROWICE- MKS START MICHAŁKOWICE                     18:12