Czarni Radom i BBTS są bardzo blisko awansu do PlusLigi. Jeśli spełnią dwa kluczowe warunki, ekstraklasa w sezonie 2013/14 będzie liczyć dwanaście zespołów - pisze "PS".

- Jesteśmy pod wrażeniem, jak wielkie zainteresowanie PlusLigą wykazują działacze, kibice, a przede wszystkim władze samorządowe w Radomiu i Bielsku-Białej. Można powiedzieć, że są napaleni - opowiada Jan Zaremba, wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, która zarządza najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że do 20 czerwca rada nadzorcza PLPS przygotuje uchwałę, w której poda warunki, na jakich Czarni i BBTS zostaną przyjęci w poczet PlusLigi.

W obu klubach przeprowadzono wizytacje, które miały sprawdzić, jak zespoły będą przygotowane pod względem organizacyjnym i finansowym. - W Bielsku okazało się, że prezydent miasta jest zdeterminowany. Chce stawiać na sport, więc bardzo zależy mu na tym, by przyciągnąć PlusLigę - opowiada wiceprezes. Bielszczanie będą musieli przedstawić gwarancję bankowe na kwotę dwóch milionów złotych. Spółką akcyjną klub jest od kilkunastu dni. Zdaniem przedstawicieli PLPS wszystko jest na dobrej drodze by siatkarze z Bielska-Białej dołączyli do elity.

red