Niemal na pewno drugie miejsce w czwartej lidze premiowane będzie meczem barażowym, którego stawką będzie awans do trzeciej ligi. Rekord wciąż ma realne szanse na wicemistrzostwo.

W sobotę piłkarze trenera Ireneusza Kościelniaka pokonali przy Bukowej drugą drużynę katowickiego GKS-u. W 59. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Papatanasiu piłkę do bramki strzałem głową skierował Bartosz Woźniak, a dwadzieścia minut później zwycięstwo biało-zielonych przypieczętował Krzysztof Koczur, który wykorzystał świetne podanie Andrzeja Maślorza. W odpowiedzi gospodarze na cztery minut przed końcem spotkania zdobyli honorowe trafienie po uderzeniu z rzutu wolnego, ale na więcej zabrakło już czasu.

Bielszczanie w tabeli rozgrywek plasują się na drugiej lokacie, która najprawdopodobniej oznaczać będzie grę w barażach o awans do trzeciej ligi.

GKS Katowice II - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:0)
Bramki: Woźniak (59'), Koczur (77')

Rekord: Michałowski - Jaroszek (54. Sikora), Wuwer, Rucki, Grześ - Gaudyn, Maślorz, Papatanasiu (78. Ogrocki), Żyła (54. Stolarczyk) - Woźniak, Koczur (85. Waliczek).

bak